Słowniki

Seria angielsko-polskich i polsko-angielskich słowników wysokospecjalistycznych skierowanych do klinicystów, zawierających zarówno wyrażenia wykorzystywane w codziennej praktyce lekarskiej, jak i specjalistyczną terminologię stosowaną w literaturze i pracach naukowych. Każdy ze słowników zawiera od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy haseł, co doskonale obrazuje, jak ogromne były to przedsięwzięcia wydawnicze. Układ słowników jest bardzo czytelny, a zastosowany format pozwala łatwo z niego korzystać. Celem wydawcy było stworzenie podręcznej publikacji, stanowiącej pomoc podczas pracy z językiem angielskim.

Dotychczas ukazały się słowniki z następujących dziedzin medycyny: alergologia, pulmonologia, angiologia, diabetologia, immunologia, kardiologia, nefrologia, neurologia, onkologia i hematologia

 

Seria Ekspert Odpowiada na Pytania Lekarzy Praktyków

W skład serii Ekspert Odpowiada na Pytania Lekarzy Praktyków wchodzą publikacje dotyczące różnych jednostek chorobowych zawierające pytania zadawane przez lekarzy praktyków, na które odpowiadają wybitni polscy eksperci.

 

Seria Eksperci Odpowiadają na Pytania Lekarzy Praktyków

Redaktor serii: Marek Z. Wojtukiewicz

 

 

Fast Facts

Seria Fast Facts w sposób przejrzysty i profesjonalny rzuca nowe światło na wybrane jednostki chorobowe.

 

Monografie leków

 

Atlasy

 

Książki z serii Biblioteka Prawna Lekarza Praktyka

Wszystkie publikacje z tej serii w sposób wyczerpujący i jednocześnie czytelny przedstawiają skomplikowane nieraz zagadnienia związane z prawnymi aspektami działalności lekarzy praktyków. 

 

Pozostałe publikacje

 

Materiały edukacyjne dla pacjentów 

 

Reprinty